Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nátěry fasád

7. 3. 2012

Nová štuková omítka nebo fasáda s lepidlem

 

- jako první penetrace , na štuk postačí klasická fasádní penetrace podle typu použité vrchní barvy . Pokud máte fasádu z lepidla nejlepe je použít probarvenou penetraci pod omítky ( tmavě šedá se vždy hůře překrývá než skoro bílá u štuku ).

 

- jako vrchní barvu si vybereme mezi akrylátovou , silikon-akrylát , silikon a nebo silikát . Silikátová fasádní barva je určená pro hystorické budovy a staré neodizolované domy. Nejběžnější jsou akrylátové , lze je tónovat do všech odstínů, co se týče kvality záleží na složení a pužitých surovynách . Silikon-akrylátová fasadní barva je v podstatě akrylát a je v něm přidán silikon pro zlepšení voduodpudivosti a paropropustnosti. Silikonová fasádní barva patří ke špičce ma nejdelší životnost a samočistící schpnost a se Silikátovou patří mezi nejparopropustnější fasádní barvy.

- další možností jsou natahované omítky.Ty by měli správně přijít na lepidlo s perlinkou jako finální úprava. Co se týče normálně omítnuté stěny dají se též použít ,ale bez perlinky ryskujete popraskání.Dělíme je na hlazené ( točené ) a drásané ( tažené ) , podle druhu na minerální,akrylátové,silikonové a silikátové . Opět nejběžnější jsou akrylátové , minerální jsou již zastaralé s nejnišší životností a k nejlepším pro svoji životnost opět patří silikonové. Zde ale musím podotkou že to musí být opravdu silikon !!! Silikátové omítky by se měli použít tam kde zateplujeme vatou. 

Staré omítky

- zde nezačneme hned penetrací , ale důkladným očištěním,omytím a vyspravením . Poté přichází nařadu penetrace (vše stejné jako u nových omítek) .

- u opravovaných omítek musíte počítat s tím že každé opravené místo je pod jakou koli barvou vidět . Z tohoto důvodu by jste měli použít plněnou fasádní penetraci,která sjednotí podklad a poté teprve přikročit k finálnímu nátěru viz.nové omítky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Kontakt

Zdeněk Folbrecht

Provozovna :
Profi Barvy Poděbrady
Lidická 702
290 01 Poděbrady

Dnes otevřeno do 14.00
Sobota 10.1.2015 ZAVŘENO

Prodejní doba :
Po - Pá 7.30 - 17.00
So 8.00 - 11.30

724 825 627

zdenek.folbrecht@seznam.cz

Archiv

Kalendář
<< leden / 2015 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 46242
Měsíc: 1352
Den: 51