Nátěry fasád

Nová štuková omítka nebo fasáda s lepidlem

Jako první penetrace , na štuk postačí klasická fasádní penetrace podle typu použité vrchní barvy . Pokud máte fasádu z lepidla nejlepe je použít probarvenou penetraci pod omítky ( tmavě šedá se vždy hůře překrývá než skoro bílá u štuku ).Jako vrchní barvu si vybereme mezi akrylátovou , silikon-akrylát , silikon a nebo silikát . Silikátová fasádní barva je určená pro hystorické budovy a staré neodizolované domy. Nejběžnější jsou akrylátové , lze je tónovat do všech odstínů, co se týče kvality záleží na složení a pužitých surovynách . Silikon-akrylátová fasadní barva je v podstatě akrylát a je v něm přidán silikon pro zlepšení voduodpudivosti a paropropustnosti. Silikonová fasádní barva patří ke špičce ma nejdelší životnost a samočistící schpnost a se Silikátovou patří mezi nejparopropustnější fasádní barvy.

Další možností jsou natahované omítky.Ty by měli správně přijít na lepidlo s perlinkou jako finální úprava. Co se týče normálně omítnuté stěny dají se též použít ,ale bez perlinky ryskujete popraskání.Dělíme je na hlazené ( točené ) a drásané ( tažené ) , podle druhu na minerální,akrylátové,silikonové a silikátové . Opět nejběžnější jsou akrylátové , minerální jsou již zastaralé s nejnišší životností a k nejlepším pro svoji životnost opět patří silikonové. Zde ale musím podotkou že to musí být opravdu silikon !!! Silikátové omítky by se měli použít tam kde zateplujeme vatou.

Staré omítky

Zde nezačneme hned penetrací , ale důkladným očištěním,omytím a vyspravením . Poté přichází nařadu penetrace (vše stejné jako u nových omítek). U opravovaných omítek musíte počítat s tím že každé opravené místo je pod jakou koli barvou vidět . Z tohoto důvodu by jste měli použít plněnou fasádní penetraci,která sjednotí podklad a poté teprve přikročit k finálnímu nátěru viz.nové omítky.

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.
Souhlasím